تاثیر عروسک های پولیشی بر کودکان

سلام به همراهان همشگی alolv ، در این مقاله قصد داریم به بررسی تاثیر عروسک های پولیشی بر کودکان بپردازیم

اسباب بازی ها بخشی جدانشدنی از دوران کودکی هستند و تقریبا همه کودکان اسباب بازی داشته اند که به آن تعلق خاطر داشته باشند و برایشان بسیار با ارزش بوده باشد.

این اسباب بازی ها تبدیل به دوست بچه ها می شوند و با آنها ارتباط عاطفی بر قرار میکنند، شاید دیده باشید که حتی هنگام خواب هم حاضر به جدا شدن از اسباب بازیشان نیستند.

اسباب بازی های امروز بسیار متنوع اند اما بی تردید ارتباط برقرار کردن با اسباب بازی هایی به شکل حیوانات برای بچه ها بسیار آسان است.

عروسک های پولیشی به علت نرم وسبک بودن به علاوه با نمک بودن خیلی راحت توجه کودک را به خود جلب می کند و کودکان به راحتی می توانند آن را بغل کنند و از بازی با آنها لذت ببرند.

نکته مهم اینجاست که اینگونه عروسک ها برای بچه ها نقشی بیش از یک عروسک دارند که در ادامه به چندی از آن ها اشاره می کنیم.

تاثیرات عروسک های پولیشی بر کودکان

 

اجتماعی شدن :

تمرین مهارت های اجتماعی با عروسک های پولیشی به اجتماعی شدن کودکان کمک میکند.

والدین نیز می توانند از اسباب بازی ها برای تمرین وآموزش مهارت ها استفاده کنند،

به طور مثال با نمایش یک داستان توسط عروسک ها مفهومی را به کودک بیاموزند (مانند سلام کردن )، علاوه بر این کودکان با بازی با عروسک هایشان به ابراز احساسات می پردازند و شروع به نشان دادن عواطف خود می کنند و برانگیخته شدن احساسات کودکان موجب شکل گیری تصویری از جهان پیرامون آنها میشود.

احساسِ بودن :

بازی با عروسک های پولیشی به بچه ها احساس بودن می دهد واین راهی است برای شناخت احساسات پیچیده شان.

دنیای کودکان، دنیایی انتزاعی نیست بلکه دنیایی است که بر پایه تجربه است و از طریق همین تجارب است که خود را بخشی از دنیا می پندارند و شروع به درک آن میکنند.

تاثیرات عروسک های پولیشی بر کودکان

احساس امنیت و آرامش :

یکی از نگرانی و ترس های دوران کودکی، ترس جدا شدن و نبود والدین است. عروسک ها و ارتباطی که کودکان با آنها دارند به کاهش این ترس کمک میکند و حتی آنها را برای مرحله جدا شدن از والدین آماده میکند.

بازی کردن کودکان در نوبت های مختلف در طول روز به این روند کمک میکند. لازم به ذکر است که این موضوع برای تقویت عزت نفس کودکان نیز موثر است.

کاهش استرس :

لمس کردن و احساس کردن این عروسک های پولیشی به کاهش استرس کودکان کمک میکند و فشار خون را تنظیم میکند و همانطور که پیش تر اشاره شد موجب احساس آرامش و امنیت میشود.

تیم ALO_LV سعی بر این دارد که بهترین و با کیفیت ترین عروسک های پولیشی را در اختیار کودکان دلبندتان قرار دهد تا دوران کودکی توأم با شادی را سپری کنند.

ALO_LV” دوست دار کودکان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *